O Autorach

Marta Urbaniak
Dziennikarka i pisarka.

Absolwentka dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim, kreatywnego pisania w Instytucie Badań Literacki PAN i Szkoły Pisania Powieści Marii Kuli.

Od ponad piętnastu lat pisze dla najważniejszych kobiecych magazynów w Polsce. Pracowała w miesięczniku Glamour, Pani oraz Uroda. Pisała dla Urody Życia, Elle, Newsweeka Zdrowie i Slow. Stworzyła koncepcję pisma „Beauty, Medycyna Estetyczna” i była jej redaktor naczelną. Dziś jej artykuły można przeczytać w Claudii i Sensie oraz na blogu Life in Clouds (www.lifeinclouds.love). Pracowała także jako copywriterka i ghostwriterka oraz redaktorka w wydawnictwie książkowym. Współpracowała z portalami VUMag, SO Magazyn oraz Hellozdrowie i miała swój autorski blog na portalu Natemat.

Na koncie ma również twórczość literacką. Jest współautorką tomu „Dzień pod znakiem królika” (wyd. Papierowy Motyl), a jej opowiadanie opublikował kwartalnik „Tekstualia”. Napisała książkę dla dzieci „Historia Leśnego Psa”. Obecnie pracuje nad swoją debiutancką powieścią dla kobiet.

Marcin Ślusarczyk

Absolwent wydziału malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowni prof. Krzysztofa Wachowiaka. Od urodzenia związany z warszawskim Ursynowem. Wspólnie z Zuzą i Bartkiem Podlewskimi prowadzi warszawskie studio graficzno-projektowe Bakcyl Studio, które znane jest między innymi z inicjatywy Ursynowskie Murale.

W D30 Marcin Zuza i Bartek zaprojektowali kompleksową identyfikację graficzną budynku. W skład projektu weszło 6 murali wewnątrz oraz jeden na zewnątrz upamiętniający sanitariuszkę Katarzynę Borowińską, system oznaczeń pomieszczeń, 12 plakatów w stylistyce Bauhaus, a także dedykowany font odtworzony na bazie oryginalnych zapisów z księgi architektury D30 z lat 30. XX w.

Zwieńczeniem całego procesu jest projekt graficzny książki "D30. Biografia zapomnianego budynku", za którą w całości odpowiadał Marcin.

Paweł Prasuła

Paweł jest prezesem zarządu EIP S.A. Od 23 lat związany z rynkiem IT, założyciel EIP Group, zrzeszającej spółki o unikalnych kompetencjach związanych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii IT z zakresu business software, private cloud, security oraz hardware. Misją Grupy jest dostarczanie rozwiązań informatycznych oraz kompleksowe wsparcie klientów w rozwoju środowisk IT i realizacji procesów biznesowych.

Mecenas Fundacji Charytatywni oraz Kawiarni Dobroczynna. Fundacja wspiera podopiecznych Grupy Charytatywni Freta, a także Centrum św. Marcina de Porres w Fastowie na Ukrainie.

„Everything Is Possible” to hasło, które nieustannie inspiruje go do działania. Budując biznes odpowiedzialny i nowoczesny, tworzy przestrzeń wartości i zasad, które sprzyjają rozwojowi młodych ludzi, talentów i potencjału pracowników.

Klaudia Śledzińska

Jest etykiem, filozofem, nauczycielem i mentorem, doktorem nauk humanistycznych w zakresie socjologii. Zafascynowana człowiekiem, a zwłaszcza jego cudowną nieobliczalnością, stworzyła unikalną koncepcję edukacji integralnej opartej na filozofii życia szczęśliwego i spełnionego. W ramach założonej przez siebie Akademii Edukacji Integralnej uczy uniwersalnych zasad doświadczania rzeczywistości i przezwyciężania problemów dnia codziennego. Prowadzi mentoring rozwoju osobistego, warsztaty i szkolenia. Jest redaktorem i współredaktorem książek, autorką programów edukacyjnych i materiałów dydaktycznych oraz ponad dwudziestu artykułów naukowych w języku polskim i angielskim.

Wesprzyj Fundację


Dowolna kwota
Wspieram za:

Darowizna

Dowolna kwota

Najczęściej zadawane pytania

Niżej znajdziesz odpowiedzi na pytania, które padają najczęściej. Jeśli jednak chcesz zapytać o coś innego, pisz do nas śmiało. Adres mailowy znajdziesz w stopce strony.

Partnerzy i patroni publikacji

Książka nie powstałaby bez pomocy naszych wspaniałych patronów i partnerów. Bardzo serdecznie dziękujemy!

Dochód ze sprzedaży publikacji przekazany będzie w całości na rzecz Fundacji Charytatywni.

Misją Fundacji jest praca na rzecz polepszenia warunków życia wykluczonych dzieci. Wspieramy programy dożywiania osób w Polsce i na Ukrainie.

Darowizna